Lidhje

Takim Bushati-Kotzias


Shqipëria dhe Greqia duket se kanë bërë një hap përpara lidhur me cështjen aq të debatuar të përcaktimit të kufirit detar mes dy vendeve. Ministrat e Jashtëm të të dy vendeve, ai shqiptar Ditmir Bushati dhe homologu i tij grek Nikos Kotzias, diskutian kete ceshtje.

XS
SM
MD
LG