Lidhje

Arshi Pipa në kujtimet e aktivistit Buçaj


Kryetari i shoqatës Vatra, Gjon Buçaj, kujton publicistin e shquar antikomunist Arshi Pipa, me rastin e 95-vjetorit të lindjes. Profesor Arshi Pipa u burgos nga regjimi komunist në vitin 1946, pastaj u arratis në Jugosllavi dhe në vitin 1959 erdhi në Shtetet e Bashkuara.

XS
SM
MD
LG