Lidhje

Vija kufitare Kosovë-Mali i Zi


Vija kufitare Kosovë-Mali i Zi
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:37 0:00

Qeveria e Kosovës miratoi sot raportin e Komisionit Shtetëror për përcaktimin e vijës shtetërore kufitare në mes të Kosovës dhe Malit të Zi. Opozita pohon se Kosova po rrezikon të humbë pjesë të territorit të saj, ndërsa qeveria thekson se Kosova nuk do të humb asnjë metër katror

XS
SM
MD
LG