Lidhje

Roli i diasporës në Kosovë


Kosova Prishtina

Autoritetet në Kosovë thonë se diaspora vazhdon të luaj një rol të rëndësishëm në jetën ekonomike dhe politike të vendit. Në një intervistë për Zërin e Amerikës, Ministri i Diasporës, Valon Murati, thotë se diaspora e Kosovës gjendet në një periudhë të transformimit. Ai thotë se qeveria po bënë përpjekje për përmirësimin e mjedisit të biznesit, në mënyrë që të tërhiqen investimet e diasporës në Kosovë.

Roli i diasporës në Kosovë
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:42 0:00

XS
SM
MD
LG