Lidhje

Strukturat e reja vendore dhe reforma territoriale


Strukturat e reja vendore që dolën nga zgjedhjet e 21 qershorit po përballen me vështirësi sidomos nga ndikimet e reformës së re territoriale. Mjaft zona rurale kanë nevojë për shërbime, por drejtuesit e mëparshëm vendorë nuk kanë lënë buxhete për kryerjen e tyre. Ndërkaq emërimi i administratorëve të rinj të bashkive ka përfunduar dhe analistët vlerësojnë se edhe në këtë nivel të pushtetit vendor po sundojnë emërimet politike.

Problemet me strukturat e reja vendore
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:15 0:00

XS
SM
MD
LG