Lidhje

Seminar për gjuhën dhe letërsinë shqiptare


Në Prishtinë i hapi punimet Seminari i 34-të ndërkombëtarë për Gjuhën, Letërsinë dhe Kulturën Shqiptare, në të cilin marrin pjesë një numër i konsiderueshëm i studiuesve të fushës së albanologjisë. Ndonëse i paraparë si një tubim shkencor që në themelimin e tij më 1974, seminari ka vuajtur ndikimin e zhvillimeve politike në Kosovë, ndërsa vlerësohet si nga ngjarjet me të rëndësishme jo vetëm kulturore në vend.

Seminari i gjuhës dhe letërsisë shqipe
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:22 0:00

XS
SM
MD
LG