Lidhje

Bisedimet Prishtine-Beograd


Drejtuesit e komunave me shumicë serbe në Kosovë kërkojnë nga Beogradi dhe Prishtina, që javën e ardhshme të përmbyllin procesin e krijimit të asociacionit të këtyre komunave. Të martën në Bruksel, Kosova dhe Serbia do të vazhdojnë bisedimet për normalizimin e marrëdhënieve

XS
SM
MD
LG