Lidhje

Informaliteti në ekonominë shqiptare


Informaliteti në ekonominë shqiptare
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:45 0:00

Në Tiranë, qeveria po përgatit një nismë të re kundër informalitetit në ekonomi. Kryeministri Edi Rama zhvilloi një takim me drejtues të doganave dhe tatimeve, ku kërkoi të shrohet sa më shpejt kjo plagë që ka prekur, sipas tij, një të tretën e ekonomisë shqiptare.

XS
SM
MD
LG