Lidhje

Ta martën vazhdojnë bisedimet Kosovë – Serbi


Autoritetet në Prishtinë dhe ato në Beograd thonë se do të shkojnë të martën në Bruksel për të përmbyllur marrëveshjet për disa çështje, përfshirë edhe procesin e krijimit të asociacionit të komunave me shumicë serbe. Por, kjo çështje ka nxitur edhe mospajtime të thella ndërmjet palëve, meqenëse Prishtina refuzon kërkesat për përgjegjësi ekzekutive për këtë asociacion.

Bisedimet Prishtinë-Beograd
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:53 0:00

XS
SM
MD
LG