Lidhje

Kosovë: Debat mbi marrëdhëniet shqiptaro-serbe


Kosovo, Mitrovica

Përfaqësues të Kosovës dhe të Serbisë, debatuan të enjten në qytetin e ndarë të Mitrovicës mbi marrëdhëniet e ndërlikuara shqiptaro serbe dhe rrugët e përmirësimit të tyre. Debatuesit janë pajtuar se në të mirë të të dy popujve është shkrija e marrëdhënieve ende të ngrira, por shfaqën dallime në mënyrën e trajtimit të shkaqeve që kanë shkaktuar një gjendje të tillë. Nga Mitrovica njofton korrespondenti ynë, Leonat Shehu.

Debate ne Mitrovice
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:03:49 0:00

XS
SM
MD
LG