Lidhje

Sfidat e Kosovës në luftën kundër korrupsionit


Në Kosovë, zyrtarë të agjencisë kundër korrupsionit thonë se kjo dukuri vazhdon të mbetet një sfidë e madhe për vendin. Gjatë një bisede për Zërin e Amerikës, shefi i kësaj agjencie Hasan Preteni tha se Kosova ka shënuar përparim në nxjerrjen e ligjeve për luftimin e krimit të organizuar dhe korrupsionit, por shqetësim mbetet lufta reale kundër këtyre dukurive.

Lufta kundër korrupsionit në Kosovë
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:03 0:00

XS
SM
MD
LG