Lidhje

Parlamenti dhe marrëveshjet Kosovë-Serbi


Në Kosovë partitë opozitare po vazhdojnë të kundërshtojnë marrëveshjet e arritura me 25 gusht me Serbinë. Ato braktisën sot mbledhjen e kryesisë së parlamentit në shenjë pakënaqësie për vendimin që kryeministri Isa Mustafa të raportojë para deputetëve për marrëveshjet e arritura. Ata kërkojnë anulimin e marrëveshjeve që sipas tyre çojnë në ndarjen e Kosovës. Partitë në pushtet akuzuan ndërkaq opozitën për veprimet e tyre që siç thuhet, po nxisin paqartësi te qytetarët.

Opozita kundërshton marrëveshjet me Serbinë
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:56 0:00

XS
SM
MD
LG