Lidhje

Protestë në Shkodër kundër masave të qeverisë ndaj bizneseve


Protestë në Shkodër kundër masave të qeverisë ndaj bizneseve
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:36 0:00

Protestë në Shkodër kundër masave të qeverisë ndaj bizneseve

Bashkimi i Sindikatave të Pavarura zhvilloi sot në Shkodër një protestë me pjesëmarrjen e disa qinda qytetarëve dhe pronarëve të bizneseve të vogla, të cilët po kundërshtojnë masat shtrënguese të qeverisë, e cila ka nisur javët e fundit një aksion të gjërë për formalizimin e biznesit. Kjo është protesta e para, që zhvillohet në Shkodër, pas ardhjes në pushtet të koalicionit të majtë.

Korrespondenti i Zërit të Amerikës, Pëllumb Sulo, ka përgatitur kronikën.

Protestë në Shkodër kundër masave të qeverisë ndaj bizneseve
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:36 0:00

XS
SM
MD
LG