Lidhje

Ngecja ekonomike e Kosovës


Përfaqësuesit e Bankës Botërore thanë se Kosova gjatë këtij viti pritet të ketë rritje të prodhimit bruto në 3 për qind, nga 1 për qind sa ishte në vitin 2014. Gjatë prezantimit të një raporti për rritjen ekonomike të rajonit, ata thanë se rritja aktuale ekonomike është e pamjaftueshme për zvogëlimin e papunësisë, varfërisë dhe për parandalimin e largimit të qytetarëve nga vendi.

Ngecja ekonomike e Kosovës
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:25 0:00

XS
SM
MD
LG