Lidhje

Kosove, bllokimi i parlamentit


Në Kosovë, po vazhdojnë mospajtimet ndërmjet partive në pushtet dhe atyre në opozitë për zgjidhjen e situatës pas bllokimit të parlamentit nga deputetët e opozitës, në shenjë kundërshtimi ndaj marrëveshjeve me Serbinë.

XS
SM
MD
LG