Lidhje

Situata politike në Maqedoni


Përgatitjet për zgjedhjet në Maqedoni
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:02 0:00

Partitë politike në Maqedoni po përpiqen të gjejnë zgjidhje për reformat që burojnë nga marrëveshja e 2 qershorit, ndërkohë që njëkohësisht po përgatiten për zgjedhjet e parakohshme që do të mbahen në muajin prill të vitit të ardhshëm. Bashkimi Demokratik për Integrim emëroi sot shefin e Shtabit Qendror të zgjedhjeve dhe përgjegjësit e shtabeve lokale.

Përgatitjet për zgjedhjet në Maqedoni
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:02 0:00

XS
SM
MD
LG