Lidhje

Kosovë: Kërkohet angazhim më i madh politik për luftimin e korrupsionit


Lufta kunder korrupsionit ne Kosove
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:03 0:00

Lufta kunder korrupsionit ne Kosove

Përfaqësues ndërkombëtarë në Kosovë u bënë thirrje autoriteteve për më shumë angazhim politik në luftimin e korrupsionit të nivelit të lartë. Gjatë një konference rajonale për të përkrahur Policinë e Kosovës për këtë çështje, u tha se korrupsioni është një nga rreziqet më të mëdha për zhvillimin demokratik të një shoqërie dhe pengon zhvillimin ekonomik të saj. Autoritetet në Kosovë thanë ndërkaq se luftimi i korrupsionit është jetik për të ardhmen e saj ekonomike dhe integrimet evropiane. Nga Prishtina njofton korrespondenti ynë, Leonat Shehu.

Lufta kunder korrupsionit ne Kosove
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:03 0:00

XS
SM
MD
LG