Lidhje

Shkupi dhe dyndja e refugjateve


Pas akteve terroriste në Paris, autoritetet maqedonase janë duke shqyrtuar mundësinë e ngritjes së një gardhi me gjemba në pjesët e kufirit ku kalojnë refugjatët nga Lindja e Mesme. Por, ekspertët mendojnë se qeveria në Shkup nuk duhet të ketë një qasje negative ndaj çështjes së refugjatëve.

XS
SM
MD
LG