Lidhje

Presidenti Obama takohet me ekipin e sigurisë kombëtare


Presidenti amerikan Barak Obama takohet sot me ekipin e tij të sigurisë kombëtare për një konferencë mbi sigurinë e brendshme dy javë pas sulmeve terroriste në Paris dhe ndërkohë që miliona amerikanë udhëtojnë me rastin e festën së Falenderimeve.

Dita e sotme, pragu i festës së Falenderimeve, është një nga ditët më të ngarkuara të vitit me udhëtime në Shtetet e Bashkuara. Megjithëse FBI-ja thotë se nuk ka kërcënime konkrete dhe të besueshme për terrorizëm, agjencitë lokale dhe federale ligjzbatuese janë në gatishmëri të lartë.

Edhe e premtja do të jetë një ditë jashtëzakonisht e ngarkuar në qendrat tregtare, sepse ajo shënon fillimin tradicional të sezonit të blerjeve për Krishtlindjet.

Shiko komentet (1)

Ky forum është mbyllur
XS
SM
MD
LG