Lidhje

Dimitriev para parlamentit


Maqedonia ka për herë të parë një qeveri të përkohshme, teknike. Kryeministri i ri, Emil Dimitriev, gjatë fjalimit në Parlament, tha se do të punojë për zgjedhje të drejta dhe demokratike dhe për vazhdimin e projekteve ekonomike të qeverisë së Nikolla Gruevskit.

XS
SM
MD
LG