Lidhje

Pozita dhe roli i gruas shqiptare


Gratë shqiptare nga rajoni nuk janë të kënaqura me rolin dhe pozitën aktuale të gruas në shoqërinë mbarëshqiptare. Në një takim të Fondacionit “ Nermin Vlora Falaschi” të mbajtur në Ulqin, u vu në dukje se gjendja e gruas është e papërfillshme dhe aspak favorizuese, prandaj u bënë thirrje të gjitha subjekteve përkatëse në rajon që të ndihmojnë zhvillimin dhe emancipimin e gruas drejt përmbushjes së të drejtave të barabarta të tyre.

Roli i gruas shqiptare në rajon
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:08 0:00

XS
SM
MD
LG