Lidhje

Të drejtat e shqiptarëve në Luginën e Preshevës


Totozani e Jashari për të drejtat e shqiptarëve në Luginën e Preshevës
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:12 0:00

Në Prishtinë, përfaqësuesit e avokatëve të Popullit të Kosovës dhe Shqipërisë thanë se do të bëjnë çdo gjë që është e mundur për të ndihmuar në mbrojtjen e të drejtave të shqiptarëve të Luginës së Preshevës. Komentet e tyre pasuan vendimin e disa ditëve më parë të autoriteteve serbe për të kthyer në Kosovë rreth 103 mijë libra në gjuhën shqipe që ishin dhuruar nga Ministria e Arsimit e Kosovës për shkollat në gjuhën shqipe në Preshevë, Bujanoc dhe Medvegjë.

Totozani e Jashari për të drejtat e shqiptarëve në Luginën e Preshevës
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:12 0:00

XS
SM
MD
LG