Lidhje

Kosovë, Sfidat e sektorit financiar


Ministri i Financave i Kosovës, Avdullah Hoti për VOA
please wait

No media source currently available

0:00 0:09:29 0:00

Ministri i Financave i Kosovës, Avdullah Hoti ndodhet në Uashington për takimet vjetore të Bankës Botërore. Ai zhvilloi një bisedë në studiot e Zërit të Amerikës ku foli për sfidat e Kosovës në balancimin e buxhetit dhe nismat e qeverisë për të nxitur punësimin dhe transparencën në aktivitetin financiar:

Ministri i Financave i Kosovës, Avdullah Hoti për VOA
please wait

No media source currently available

0:00 0:09:29 0:00

XS
SM
MD
LG