Lidhje

Mbështetje amerikane për fuqizimin e grave në Orikum


Qeveria amerikane përmes Programit të Granteve të Vogla po mbështet fuqizimin ekonomik të një grupi grash në zonën e Orikumit në Vlorë. Gratë po prodhojnë në mënyrë tradicionale disa lloje sapuni, kremi dhe produkte për turizmin të cilat kanë zgjuar interes jo vetëm brenda vendit por edhe jashtë Shqipërisë.

Mbështetje amerikane për fuqizimin e grave në Orikum të Vlorës
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:16 0:00

XS
SM
MD
LG