Lidhje

Kosova dhe rruga drejt Bashkimit Evropian


Përfaqësues të institucioneve dhe shoqërisë civile në Kosovë shënuan sot simbolikisht në Prishtinë, rrugën e vështirë të Kosovës drejt integrimeve evropiane. Ata thanë se propozimi për liberalizimin e vizave është vetëm një hap në procesin e gjatë e të ndërlikuar të integrimit, ndërsa kritikuan Bashkimin Evropian për izolimin shumëvjeçar të Kosovës. Këto komente u bënë në kuadër të shënimit të Ditës së Evropës, që në Kosovë është ditë pushimi.

Kosova dhe rruga drejt BE
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:05 0:00

XS
SM
MD
LG