Lidhje

Protesta në Kosovë


Në Kosovë, partitë Aleanca për Ardhmërinë dhe Nisma për Kosovën mbajtën protestë për të kundërshtuar marrëveshjet me Serbinë dhe Malin e Zi. Gjatë protestës që kaloi pa incidente, u bë thirrje për anulimin e këtyre marrëveshjeve, rrëzimin e qeverisë dhe mbajtjen e zgjedhjeve të parakohshme.

XS
SM
MD
LG