Lidhje

Kadare në Gjirokastër


Shkrimtari Ismail Kadare vizitoi sot shtëpinë e lindjes, të restauruar së fundi dhe priti dhjetëra përkthyes të veprës së tij letrare të ardhur nga e gjithë bota.

XS
SM
MD
LG