Lidhje

Maqedoni, Kushtetuesja pezullon zgjedhjet


Gjykata Kushtetuese Maqedonisë ka vendosur të ngrijë të gjitha veprimet që dalin nga vendimi për shpërndarjen e parlamentit, përfshirë dhe vendimin për shpalljen e zgjedhjeve të parakohshme më 5 qershor, si dhe aktivitetet e Komisionit Shtetëror të Zgjedhjeve, në këtë kuadër.

XS
SM
MD
LG