Lidhje

Maqedoni, kriza politike rikthen protestat


Në Maqedoni, në mungesë të gjetjes së një zgjidhjeje për krizën politike, duket se ekziston mundësia e thellimit të saj. Sonte janë paralajmëruar protesta të shoqërisë civile të mbështetura edhe nga opozita. Nga frika se gjykata kushtetuese mund të shfuqizojë ligjin për veprimtarinë e prokurorisë së posaçme, protestuesit kanë vendosur që të dalin në rrugë në mbrojtje të këtij institucioni të ri që mbështetet nga një pjesë e mirë e qytetarëve dhe nga komuniteti ndërkombëtar.

Maqedoni, rikthehen protestat
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:26 0:00

XS
SM
MD
LG