Lidhje

Panamaja përuron zgjerimin e kanalit


Panamaja përuroi sot zyrtarisht zgjerimin e kanalit të saj të famshëm, për brezin e ri të anijeve gjigante, projekt që zgjati 9 vjet dhe kushtoi 5.4 miliard dollarë.

Super anijet e tanishme që arrijnë 46 metra gjerësi e kishin të pamundur të kalonin nëpër kanalin e vjetër të ndërtuar 102 vjet më parë.

Panamaja përuron zgjerimin e kanalit
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:23 0:00

XS
SM
MD
LG