Lidhje

Uragani "Earl" godet Amerikën Qendrore


Uragani Earl preku tokën pranë qytetit Belize, ndërsa vazhdon të zhvendoset drejt perëndimit në Karaibe.

Qendra Kombëtare e Uraganeve në Majami thotë se studia e kategorisë së pare mbërriti në vendin e Amerikës Qendrore me erëra që kapnin shpejtësinë 130 kilometra. Earl pritet të dobësohet ndërsa përshkon Belizen dhe më pas Meksikën e Jugut dhe Guatemalën Veriore.

Paralaljmërimet për uraganin janë në fuqi në për disa vende të Amerikës Qendrore. Në Meksikë banorët janë evakuuar në zonën ku pritet të kalojë uragani.

XS
SM
MD
LG