Lidhje

Ditë zie pas përmbytjeve në Maqedoni


Sot në Maqedoni është ditë zie, me rastin e 21 viktimave nga përmbytjet që goditën të shtunën në mbrëmje fshatrat verilindorë të Shkupit. Banorët po mundohen të pastrojnë shtëpitë nga uji dhe balta, ndërsa shprehen të shqetësuar nga mundësia e përhapjes së ndonjë epidemie.

XS
SM
MD
LG