Lidhje

Shefi i diplomacisë greke në Shkup


Ministri grek i Punëve të Jashtme, Nikos Koxias ishte sot për vizitë në Shkup. Megjithëse nuk janë dhënë hollësi për ato që është folur mbi problemin e emrit të Maqedonisë, ministri grek dhe homologu maqedonas lanë të kuptohet se po i hapin rrugën ndërtimit të masave të mirëbesimit mdis dy vendeve.

XS
SM
MD
LG