Lidhje

Përhapja e Marijuanës dhe shëndeti i të rinjve në Shqipëri


Shendeti publik dhe marijuana
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:25 0:00

Shendeti publik dhe marijuana

Përhapja masive e kultivimit të marijuanës këtë vit në Shqipëri ka ngjallur shqetësim të madh tek specialistët e shëndetit publik. Sipas tyre kultivimi masiv po shton në mënyrë të drejtëpërdrejtë përdoruesit, të cilët janë kryesisht të rinj.

Specialistët vlerësojnë nevojën për bashkëpunim të institucioneve për të parandaluar siç thonë ata një nga krizat më të mëdha që po i afrohet shoqërisë shqiptare. Korespondenti yne Raimond Kola sjell hollësi.

Shendeti publik dhe marijuana
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:25 0:00

XS
SM
MD
LG