Lidhje

70 vjetori i Kryengritjes së Postribës


70 vjetori i kryengritjes se Postribes
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:30 0:00

70 vjetori i kryengritjes se Postribes

Në Postribë të Shkodrës u përkujtua sot 70 vjetori i Kryengritjes së Postribës, që vlerësohet si e para kryengritje antikomuniste në Shqipëri. Pjesëmarrësit theksuan nevojën e dënimit të krimeve të komunizmit dhe ekzekutorëve të këtyre krimeve.

Për qendresën antikomuniste të banorëve të saj, Postriba është nderuar me dekoratën e lartë " Nderi i Kombit".

Në Postribë ishte sot korrespondenti i Zërit të Amerikës Pëllumb Sulo.

70 vjetori i kryengritjes se Postribes
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:30 0:00

Mendimi juaj

Trego komentet

XS
SM
MD
LG