Lidhje

Procesi inrtegrimit në BE dhe zbatimi i reformave


Malesia e Madhe dhe BE
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:36 0:00

Malesia e Madhe dhe BE

Rrjeti i Informimit i BE-së në Shqipëri po zhvillon takime në disa nga bashkitë e vendit për të informuar qytetarët mbi përfitimet e integrimit të Shqipërisë në BE. Në takimin e zhvilluar sot në Bashkinë Malësi e Madhe ekspertë të proceseve të integrimit dhe të drejtave të njeriut theksuan faktin se BE tashmë kerkon zbatimin e reformave dhe efektet që ato sjellin në jetën e qytetarëve shqiptarë.

Korrespondenti i Zërit të Amerikës, Pëllumb Sulo, ishte në Malësi të Madhe, ku përgatiti kronikën që po trasmetojmë:

Malesia e Madhe dhe BE
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:36 0:00

XS
SM
MD
LG