Lidhje

Delawie: Korrupsioni pengesë për demokracinë dhe sundimin e ligjit në Kosovë


Korrupsioni në Kosovë
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:59 0:00

Në Kosovë, ambasadori amerikan Greg Delawie tha të martën se korrupsioni është një pengesë e madhe për demokracinë dhe sundimin e ligjit në Kosovë ndërsa dëmton sigurinë rajonale. Këto komente ai i bëri gjatë një konference mbi Etikën në Biznes dhe Korrupsioni, ku u tha se sfidat e zbatimit te ligjit dhe luftimit të korrupsionit janë faktorët kryesorë që po ndikojnë në moszhvillimin ekonomik të vendit dhe mos tërheqjen e investimeve të huaja.

Korrupsioni në Kosovë
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:59 0:00

XS
SM
MD
LG