Lidhje

Durrës, qëndra për fëmijët me aftësi të kufizuara


Qendra për fëmijët me aftësi të kufizuara në Durrës
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:39 0:00

Organizata “Save the Children” çeli sot në Durrës një qendër për kujdesin e fëmijëve me aftësi të kufizuara.

Qyteti i dytë më i madh i Shqipërisë nuk kishte një qendër për trajtim profesional të personave me aftësi të kufizuara. Sipas përfaqësuesve të shoqatës, jeta e personave me aftësi të kufizuara është është mjaft e vështirë, ndihmat nuk mbërrijnë te ata, dhe fondet nuk janë të mjaftueshme as për një jetesë minimale.

Qendra për fëmijët me aftësi të kufizuara në Durrës
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:39 0:00

Shiko komentet (1)

Ky forum është mbyllur
XS
SM
MD
LG