Lidhje

Zbutja e nivelit të varfërisë në Pukë


Papunësia në Pukë
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:03:55 0:00

Papunësia në Pukë

Megjithë pasuritë e shumta natyrore, zona malore në Veri të Shqipërisë vazhdon të përballet me nivel të lartë të varfërisë dhe papunësisë. Specialistet pohojnë se ruajtja dhe frytëzimi i pasurive natyrore krijojnë ndihmojnë për zbutjen e varfërisë në këtë zonë.

Korrespondenti i Zërit të Amerikës, Pëllumb Sulo, sjell përvojën e Shoqatës “Agropuka” dhe Qendrës “At Mhill Troshani” ne fshatin Kçirë rreth shfrytëzimit të vlerave natyrore në shërbim të përmirësimit të ekonomive familjare në zonat malore.

Papunësia në Pukë
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:03:55 0:00

XS
SM
MD
LG