Lidhje

Lufta kundër ekstremizmit të dhunshëm në Kosovë


Debat - lufta kunder ekstremizmit te dhunshem ne Kosove
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:22 0:00

Debat - lufta kunder ekstremizmit te dhunshem ne Kosove

Në Kosovë, përfaqësues të institucioneve vendase e ndërkombëtare po debatojnë në një konferencë, mbi faktorët që nxisin ekstremizmin e dhunshëm dhe rrugët e parandalimit të kësaj dukurie, që në Kosovë është përshkuar me përfshirjen e qindra qytetarëve të saj në luftërat në lindjen e Mesme. Kosova është përballur me këtë dukuri që nga viti 2012, ndërsa viti i fundit ka shënuar rënie të numrit të luftëtarëve të huaj. Edhe më tej në Siri besohet se janë 75 luftëtarë dhe 65 gra e fëmijë. Nga Prishtina njofton korrespondenti ynë, Besim Abazi.

Debat - lufta kunder ekstremizmit te dhunshem ne Kosove
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:22 0:00

XS
SM
MD
LG