Lidhje

Sofra Pukjane në mbështetje të traditave


Sofra Pukjane
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:03:24 0:00

Sofra Pukjane

Sot, në qytetin e Pukës u mbajt “Sofra Pukjane, një nisëm kjo e intelektualëve dhe biznesmenëve pukjanë, në mbështetje të traditave dhe zhvillimit ekonomik dhe social të Pukës.

Si të gjithë qytetet e vogla në Veri të Shqipërisë, edhe Puka, prej vitesh përballet me vështirësi në infrastrukturë, nivel të lartë të papunësisë dhe varfërisë, gjë që ka shtyrë një numër të madh të banorëve të largohen drejt emigracionit ose zonave të tjera të vendit.

Korrespondenti i Zërit të Amerikës, Pëllumb Sulo, ishte sot në Pukë ku përgatiti reportazhin.

Sofra Pukjane
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:03:24 0:00

XS
SM
MD
LG