Lidhje

Ministri i Jashtëm britanik, Boris Johnson, viziton Prishtinën


Ministri i Jashtëm britanik, Boris Johnson, në Prishtinë
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:51 0:00

Ministri i Jashtëm britanik, Boris Johnson, tha sot në Prishtinë se Britania e Madhe dhe Kosova përballen me sfidat e përbashkëta të luftës kundër terrorizmit dhe ekstremizmit të dhunshëm, kundër korrupsionit dhe krimit të organizuar. Ministri Johnson që po qëndron për një vizitë në Kosovë u bëri thirrje autoriteteve për forcimin e sundimit të ligjit por edhe për normalizimin e marrëdhënieve me Serbinë.

Ministri i Jashtëm britanik, Boris Johnson, në Prishtinë
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:51 0:00

XS
SM
MD
LG