Lidhje

Kosovë: Shqetësime për gjendjen e trashëgimisë kulturore


Ruajtja e trashëgimisë kulturore në Kosovë
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:48 0:00

Në Kosovë organizatat që merren me trajtimin e trashëgimisë kulturore kanë ngritur shqetësimin për gjendjen e monumenteve dhe zonave arkeologjike në vend, të cilat sipas tyre nuk po ruhen e mirëmbahen si duhet. Në përpjekje për të nxitur një përkujdesje me të madhe, organizata "Trashëgimia pa kufi" ka nisur një fushatë ndërgjegjësimi. Korrespondentja jonë në Prishtinë, Edlira Bllaca, bisedoi me organizatoret e fushatës dhe na dërgoi këtë kronikë.

Ruajtja e trashëgimisë kulturore në Kosovë
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:48 0:00

XS
SM
MD
LG