Lidhje

Kosovë, Apeli ul dënimet ndaj dy ish komandatëve të UÇK


Gjykata apelit ul dënimet për dy ish drejtues të UÇK
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:19 0:00

Gjykata apelit ul dënimet për dy ish drejtues të UÇK

Në Kosovë, Gjykata e Apelit uli dënimet për krime lufte ndaj dy ish komandantëve të ish Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Gjykata e dënoi me 10 vjet heqje lirie ish komandantin e përgjithshëm të UÇK-së, Sulejman Selimi dhe me shtatë vjet heqje lirie ish komandantin e kësaj ushtrie për rajonin e Drenicës, Sami Lushtaku.

Gjykata apelit ul dënimet për dy ish drejtues të UÇK
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:19 0:00

XS
SM
MD
LG