Lidhje

TI: Korrupsioni një ndër problemet kryesore në Kosovë


Korrupsioni ne Kosove sipas TI
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:01 0:00

Korrupsioni ne Kosove sipas TI

Një raport i Transparency International nxjerrë në pah se korrupsioni mbetet një nga problemet kryesore për qytetarët e Kosovës. Në raportin “Barometri Global i Korrupsionit” thuhet se qytetarët e Kosovës mendojnë se deputetët dhe qeveria janë të përfshirë më së shumti në korrupsion, ndërsa e vlerësojnë qeverinë si të dobët në luftimin e kësaj dukurie. Raporti ndërkaq vë në pah se Kosova qëndron më së miri në rajon sa i përket shkallës së ryshfetit. Nga Prishtina njofton korrespondenti ynë, Leonat Shehu

Korrupsioni ne Kosove sipas TI
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:01 0:00

XS
SM
MD
LG