Lidhje

Cilësia e dobët e ajrit në Prishtinë


Cilësia e dobët e ajrit në Prishtinë
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:54 0:00

Ekspertë dhe pjestarë të shoqërisë civile kanë ngritur shqetësimet e tyre për shkallën e ultë të cilësisë së ajrit në Prishtinë dhe shkallën e lartë të ndotjes së mjedisit në përgjithësi. Ata bëjnë thirrje që kjo çështje të trajtohet me emergjencë për shkak të pasojave që mund të ketë për shëndetin e qytetarëve. Nga Prishtina njofton korrespondentja jonë Edlira Bllaca:

Cilësia e dobët e ajrit në Prishtinë
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:54 0:00

XS
SM
MD
LG