Lidhje

Veshjet popullore te shqiptarëve në Mal të Zi


Veshjet popullore të shqiptarëve në Mal të Zi
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:18 0:00

Veshjet popullore të shqiptarëve në Mal të Zi

Në trevat ku jetojnë shqiptarët në Mal të Zi njihen me dhjetëra forma të veshjeve popullore, disa prej të cilave kanë gjurmë tejet të lashta siç është xhubleta e Malësisë. Punonjëset e veshjeve popullore janë shumë të rralla dhe ato tregojnë rëndësinë e ruajtjes së kësaj mjeshtërie që transmeton kulturën e çmuar tradicionale.

Veshjet popullore të shqiptarëve në Mal të Zi
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:18 0:00

XS
SM
MD
LG