Lidhje

Pritjet për formimin e qeverisë në Maqedoni


Partitë shqiptare dhe qeveria e re në Maqedoni
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:54 0:00

Partitë shqiptare dhe qeveria e re në Maqedoni

Partitë shqiptare në Maqedoni thonë se nuk po bëjnë ende negociata me ndonjërën prej partive maqedonase për formimin e qeverisë së re të vendit. Drejtuesit politikë shqiptarë janë takuar këto ditë në Tiranë me nismën e kryeministrit Rama, por ata nuk kanë krijuar një qëndrim të përbashkët, me të cilin do të paraqiteshin para mandatarit të pritshëm maqedonas.

Partitë shqiptare dhe qeveria e re në Maqedoni
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:54 0:00

XS
SM
MD
LG