Lidhje

Kosovë, gazetarët dhe qasja tek dokumentat zyrtare


Kosovë, gazetarët dhe qasja tek dokumentat zyrtare
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:46 0:00

Në Kosovë shoqatat e gazetarëve shprehen të pakënaqura me pozitën e gazetarëve, të cilët përballen edhe me vështirësi në shfrytëzimin e dokumenteve zyrtare. Gazetarët thonë se mungesa e qasjes ndaj dokumantave vështirëson punën e tyre dhe dëmton informimin e drejtë të qytetarëve.

XS
SM
MD
LG