Lidhje

Trump paralajmëron kapjen e atyre që nxjerrin sekretet


Presidenti Donald Trump paralajmëroi ata që nxjerrin informacione të klasifikuara se do të kapen. Ai i bëri komentet sot në Twitter.

Ai tha se nxjerrja e informacioneve, madje edhe nxjerrja e paligjshme e informacioneve të klasifikuara, ka qenë prej vitesh problem në Uashington.

Këshilltari i Sigurisë Kombëtare i zotit Trump, Michael Flynn, dha dorëheqjen këtë javë me kërkesë të Presidentit, pasi një seri njoftimesh nxori se zoti Flynn kishte biseduar me një diplomat rus për çështjen e sanksioneve kundër Moskës para ardhjes së administratës së re.

Në komentet e tij në Twitter, Presidenti Trump përsëri e akuzoi gazetën Nju Jork Tajms dhe media të tjera si të dështuara dhe tha se ato duhet të kërkojnë ndjesë. Presidenti pritet të mbajë pas pak një konferencë shtypi në Shtëpinë e Bardhë.

Shiko komentet (2)

Ky forum është mbyllur
XS
SM
MD
LG